čtvrtek 6. listopadu 2014

Prasáci strážci mravnosti
To teď vidím pohoršených nad sprostými slovy. To se teď těch spravedlivých bije v prsa a omdlévá. Z osobní zkušenosti vím, že největší chlívácí a fakt prasata jsou právě ti, co na veřejnosti omdlévají při vyřčení sprostého slova.
Bohužel, ano musím napsat bohužel, jsem se tak nějak vždy oklikou dozvěděla o druhých já, těch slušných lidí – hlavně dam a matrón. Opravdu některé informace, člověk ani nechce znát.
Ano, je to jejich soukromý život, že se mi z něj zvedá kufr, to je moje věc, ale co mi hlavně vadí, je to pokrytectví.
Jejich spravedlivý boj proti sprostým slovům, jejich pohoršování se nad lidmi, co vypustí z úst. Výkřiky nevole nad nemravností sprosťáků. Kdyby mlčeli, ale zřejmě jak mají máselnici mravnosti sami na hlavě, tak se to snaží kamuflovat ono své prasáctví a nemorálnosti, řevem o morálce. Jasně nic nového, vždy nejvíc řvou ti s máslem na hlavě.
Byla jsem svědkem scénky na zastávce autobusu, které se zúčastnila jedna starší korpulentní matróna, její asi kamarádka a dva mladíci.
Mladíci, jak už to tak bývá, byli hluční. Mladí kohoutci velkohubě dávající na odiv své peří. Nic víc, nic míň.
„Ty, vole, ty teď nejedeš za Evou?“
„Né, to je kámoška.“
„Si říkal, že si jedeš zašukat?“
„No jo na šukání je Tereza.“
„Ty kanče, neudržíš slimejše.“
Postarší matróna dala do obličeje znechucení, panenský úlek a obrovité pohoršení a mimiku podpořila i slovně: „To je opravdu hrozné, to vyjadřování dnešních mladých… Ta morálka… žádná láska…“ Následovaly další lamentace vedené rigidně spisovnou češtinou. Kámoška ji horlivě přikyvovala. Zřejmě se obávala nařčení, že schvaluje vulgarity.
Co je na tom? Kluci sprosťáci a pohoršená stará paní. Tak se to jeví, ovšem věci jsou jiné. Tu ženu znám a i vím o jejím druhém já.
Ona osoba anonymně roky a roky píše na Net věci, že by i de Sade rozpačitě rudnul a uhýbal od textu očima. Tato sexuální náruživka nikdy nebyla žádnému svému partnerovi věrná. Vesele manželům nasazovala paroží, rozvracela jiná manželství, ale naoko omdlévá, když slyší slovo šukat a plamenně káže o morálce.
Jo, je to její věc - jen kdyby ta stará pizda držela hubu.                    
Žádné komentáře:

Okomentovat