neděle 1. dubna 2018

Střípky

Opravdu obrovský
http://pinktentacle.com/2009/03/giant-baby-robot-spits-fire-on-roppongi-pics/

Japonský sochař Kenji Yanobe skutečně není troškař a možná dokonce nesnáší pověstné japonské miniatury, protože vytvořil monstrózní sochu robota. Jeho dílo se jmenuje Giant Torayan robot a měří 7,2 metrů. Jedná se o mechanické miminko, které se může díky podvozku na kolech pohybovat, zpívá, tančí a hlavně plive oheň. Robot stojí před Tokijským
zábavním centrem Roppongi, kde je množství restaurací, hotelů, ale i diskoték a nočních klubů. Takže je logické, že mimino vrhající plameny je součástí výstavy "Roppongi Art Night."


Co uvidíš z okna
http://www.geekologie.com/2007/10/dynamic_daylight_window_is_tri.php

Pohled z okna Dynamic Daylight Windows, firmy Philips může být velmi matoucí a odporující logice reality. Je to totiž něco jako kouzelné okno.
Jedná se o koncept designu budoucnosti z programu "snadnější každodenní život" - easier day-to-day living. Toto okno, až bude reálné, bude skutečně něco jako sen. Představte si, že pokud kolem něj půjdete, bude rychle vytvářet efekt žaluzie a jakmile se vzdálíte, žaluzie zmizí. Dotykem ruky na určité místo přímo na okenní sklo, změníte jasnost světla dopadajícího do místnosti a další dotyk a změní se barva světla. Máchnete po okně lehce rukou a za ním začnou vyrůstat stromové větve. Rostou všude tam, kde jim to gestem naznačíte. Přejete si, aby bylo ráno? Okno skrz větve nebo třeba budovy nasimuluje ráno. Chcete večer? Máte ho mít i s červánky. Sednete si na sedátko umístěné na vnitřním parapetu a prostor okolo okna se začne rozsvěcet a i samotný parapet. Jasná modrá postupuje zpod vašeho těla nahoru až svítí celá plocha a podle vašeho přání se jas ztlumuje, barva tmavne…
Takové jsou fantastické představy techniků z Philipsu a doufejme, že se jim v budoucnosti opravdu podaří takové okno zkonstruovat a hlavně vyrábět. Chtějí je dodávat do hotelů, ale jistě nebude jen pro ně, Dynamic Daylight Windows, by bylo hezké i třeba v mateřských školách, dětských pokojích v halách domů. Může být i oknem nikam, čili instalací v přepážkové stěně a každý si vytvoří takový pohled ven, jaký si bude přát.Ona mluví
http://www.rxtalks.com/

Randy Allnatt, který od narození nevidí málem udělal fatální chybu záměnou léků. Naštěstí přežil a rozhodl se, že musí vymyslet něco, co lidem jednou pro vždy zabrání splést si prášky. Spojil se s farmaceutem Anthony R, Marianem a založili firmu MedivoxRx Technologies. Během pěti let zhotovili a odzkoušeli několik systémů až nakonec zůstali u třech. V roce 2000 je dali vyzkoušet a ohodnotit pacientům a ti jednoznačně rozhodli, že nejlepší je "mluvící" lékovka. Jenže, zatím to bylo složité zařízení, které se nehodilo k širšímu použití.
V dubnu 2004 jejich firmu koupil Wizzard Software, který se krom jiného specializuje i na rozpoznávání a syntézu hlasu, a výzkum najednou dostal ten správný spád. Už v prosinci toho roku si první zájemci mohli koupit skutečně mluvící lékovku pod názvem Rex-The Talking Bottle. Je to 10cm vysoký umělohmotný váleček o průměru 5cm. Aby lékovka prozradila, co v sobě skrývá, stačí pouze zmáčknout malý knoflík v její dolní části. Informace do ní lze vkládat dvěma způsoby. Prvním, a asi z hlediska pacienta nejdůležitějším, je ten, že informaci o léčivu do ní zadá lékárník (popřípadě doktor), přímo ze svého počítače. Tato data jsou přístrojem, do kterého je lékovka postavena, okamžitě přeměňována na řeč a ta je nahrávaná do ní. Druhou možností je, že si informace do lékovky namluví pacient. K tomuto potřebuje celý komplet nazvaný Rex Starter Kit. Je to "magnetofon" - speciální zařízení umožňující zvukový záznam do lékovky, mikrofon a tři plastikové lahvičky. Samotný záznam je jednoduchý stiskne se knoflík a do mikrofonu se najednou řekne vše, co si má lékovka pamatovat a říkat. Záznam může být dlouhý 32 sekund a jde vymazat a nahrát znovu.
Doba, po kterou na vás hovoří, čili trvanlivost jejich baterií, je půl roku nebo 300 použití zvukového záznamu, pak si musíte pořídit novou.